TEKSTESHQIP

R-mali
Nje Dite
Lyrics

versi 1:
tu nejt tu nejt tu nejt n´shpi
m´kapi m´kapi m´kapi nje merzi
un u bana gati e dole per nje kafe
dola me shetit hic nuk bana llafe
heci neper rrug kryt n´qell tu shiku
e sa ula kryt kuku ca me shiku
e ulun ne nje stol e bukur si nje flutur
sikur nje engjell nga qelli ishte shkputur
isha 2 mendimesh a t´rri a t´largohem
a t´vazhdoj rrugen apo ti afrohem
shikova m´shikovi syt mi lexovi
si parashikova ashtu edhe n´dodhi
i thash ta baj nje pytje mfal sa asht ora
po leni ato filma tha e diti ca kerkova
ather vazhdova pytjet e i thash a je beqare
ajo ma kthej shqip tha une jam shqiptare

ref. 2x
je e mir dhe shum e bukur
je shqiptare fluturon si flutur
kerkova si ty po nuk gjeta kerkun
nje dit te takova pa prit o llokum

versi 2:
po ti moj zonjush si e kalove ca bane
tash jam kurioz noshta je edhe shkodrane
nejse fjalt vazhdojn bisa ndrushon shpejt
tash kam nje problem se shqiptaren sdi me rrejt
munohem provohem e di nuk asht kollaj
se tani i kupton he ca dreqin ti baj ksaj
tip inteligjent per ma shum ishte e bukur
tip nga ato tipet qe gjithmon ishte e lumtur
ma nfund u ba terr e shkojm ne diskoteka
tu edhe tu kcy nga kcimi saj vdeka
ather e kuptova kur nsy e shikova
se ishte e vecant ma nfund e pranova
ishte shum e embel shum interresante
ishte shum e hapun e shum elegante
edhe simpatike shqiptarja besnike
o mike...ti zemren ma fike

ref. 2x
je e mir dhe shum e bukur
je shqiptare fluturon si flutur
kerkova si ty po nuk gjeta kerkun
nje dit te takova pa prit o llokum