Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rafete Behluli Abazi & Bedri Abazi - Kenge Per Skenderbeun Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Ri i ulur mbi nji gure
doren ne faqe tuj mendu
shpaten ndor me sy te perlotur
mendja i rrinteveq ne kruj
i kujtonte fjalt e te atit
kur ja thoshte pran oxhakut
mos harro birr vendin ton
se aj vet ty te mallkon

* Humben rete e u kthjelle moti
ne Kruj u kthy Gjergj Kastritoi
seharroj tokat e te pait
amanetin e te atit

Sa te dua o shqiperi
sa mall ndjej e sa deshir
per ty gaz e dashuri
thell ne zmer me ke mbir
sa per mua o atdhe
je nje lule aq e vyer
qe nuk gjendesh permbi dhe
shpirtin tim per ta ushqyer

* Ty asgje sta mbushka syrin|
as nje pem e as nje gur
me ne fund moj trimerore
bere qerdhen ne flamur

kur ndegjoj sulltan murati
gjith ushtrin e beri gati
shqiperin me sulmu
tan ballkanin me sundu
trim i fort gjergj kastrioti
fuqi t madhe i dhashka zoti
bashk me trimat e arberis
grusht te madh i dhan truqis

* Pa ndegjo sulltan murat
un per ty nuk jam i ngat
nuk jam beu i turqis
JAM USHTAR I ARBERIS


Ky tekst u dërgua nga Marigona


Nuk kemi video për këtë këngë.
Rafete Behluli Abazi & Bedri Abazi - Kenge Per Skenderbeun
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Skenderbeun".
3. Video është e këngës "Kenge Per Skenderbeun", por nuk këndohet nga Rafete Behluli Abazi & Bedri Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rafete Behluli Abazi:


Komente 0