Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ramadan Abazi
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Janar 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ramadan Abazi është këngëtar i njohur. Ramadan Abazi ka lindur ne Kosove, por aktualisht jeton ne Berlin. Ai ka marre pjese ne shume aktivitete artistike si: Nota Fest ne Shkup, ne ahenxhe familjare, dasma, syneti si dhe ne festa jubilare ne vendlindjen e tij gjithashtu dhe ne vende te tjera te Europes.

Në Nëntor 2011, Ramadan Abazi merr pjesë në Fest Nota e Artë 2011 me këngën "Nje Vit Te Prita".

Më datë 16 Tetor 2013, Ramadan Abazi publikon videoklipin "Fjalet Me Te Renda".

Më datë 20 Tetor 2013, Ramadan Abazi publikon videoklipin "Gjaku Ne Damar".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet