Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Rameka - Une

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Une".
3. Video është e këngës "Une", por nuk këndohet nga Rameka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rameka - Une  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

04/02/2011

2011-02-04T17:22:16+00:00me ramek ska ta tham troc ti vec plas/
ky ramek/koplikas, goja m'qet gas/
Jam rrit per ket sen une pra jam KLAS/
mos u ban xheloz/ e as nervoz/ ti tash/
jam poetik/ n'koplik/ linda o mik/
cdo armik/ e qes n'fik/ per ket sen jam besnik/
kur vjen ky ramek esht rrezik/ mathja ik/
e di qe ty t'djeg se un shperrthej si dinamit/
tan shok't e mi qe un i kam nkrah anena/
1 si ju spo e gjej prap du qe un t'kthena/
e angjelin ara kojshi jem ken nermjet/
humba nje shok t'ngusht' po ishalla shihna kismet/
n'bankat e klases e lash venin bosh/
jam merzit per at ven po ske ca ban vec shnosh/
6 vjet qe stkam pa/ prap si ty nuk ka/
sa do t'thojn kush do ti je 1'sh edhe ska/

[Chorus 2x]
Jam rrit/ N'koplik/
Jam Rrit/ Poetik/
Jam rrit energjitik/ sla armik/ mu avrit/
Une jam kronik/ zdi mu nal 1 dekik/

[Verse 2]
Une shoh mire/ edhe tjet errsire/
e baj te pa mundshmen edhe pse esht shtire/
1 her sem kujtohet qe un mrapa ngeca/
qe diten e fillim vec perpara eca/
edhe dojn me mrru kta, shoke a pe dini/
ju njerzit e t'pa ftyra! ashtu si jeni rrini./
se se smbani sen kur vjen funi i funit/
je n'anderr qe kujton kshtu, shqipe cou prej gjumit/
po ka shum njerz qe sma dikan trunin/
po ka shum njerz qe dojn tma xirrin funin/
kta n'konkurrence dojn tma ulin munin/
po jam ka vi si plum, pra a mun e pritni plumin/
une jam rrit per ket sen/ jam rrit per shoqni/
ata qe kan rrespect per mu jau kthej me dashni/
2 fishin, 3 fishin bile pa mbarim/
rameka esht n'ket sen shok deri n'perfundim/

[Chorus 2x]
Jam rrit/ N'koplik/
Jam Rrit/ Poetik/
Jam rrit energjitik/ sla armik/ mu avrit/
Une jam kronik/ zdi mu nal 1 dekik/

[Verse 3]
A din sa popullsi? shok i ka ajo kina/
aq armiq t'kisha hic mu sma nin a/
jam i pari ska fjal n'tana kta krahina/
kundershart e mi kta tan jan viktima/
deri dje ti ishe i pari per ket ska pse t'zihna/
po veni nryshon ashtu si nryshohet stina/
tash i pari jam un, skam ndalin tash e dina/
ky ramek qelloj i fort, tan armiqt i grina/
i kam 100 vitrina/ tana jan pasqyr/
a spo ta mushi synin? hapi syt me kqyr/
shikoma dienin/ loxoma poezin/
i vecant/ n'tana ant/ kush e m'njef ata e din/
i vecant kam me ken gjothmon,e paska shkru ai zot/
nga qe kam armiq plot/ e smun e mrrzokan dot/
do tmarr shqipnin ndor ky esht 1 parashikim/
se sa do armiq t'kem ky ramek ska ndalim/

[Chorus 2x]
Jam rrit/ N'koplik/
Jam Rrit/ Poetik/
Jam rrit energjitik/ sla armik/ mu avrit/
Une jam kronik/ zdi mu nal 1 dekik/


Ky tekst u dërgua nga Duki
Më Shumë Këngë Nga Rameka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet