TEKSTESHQIP

Rami Ahmeti
Lamtumir
Lyrics

(ref 2)
A'ke zemer a'ke shpirt a'ke pak dashni
apo ti e lindur je vetem per tradhti ..

(ref 2)
Zemren time s'ta kam fal ti me e lendu
syt e mi nuk kan lot per ty me lotu ..

(ref 2)
Lamtumir Lamtumir te qofte rruga mbar
dhe unazen qe ta dhash merre hudhe ne zjarr..

Merri gjitha perveq zemres qe ma ke lendu
knaqu tash je e lir dhe mundesh me shku..
Asnjeher o asnjeher nuk i bi pishman
tregoj botes anemban se une te kam lan
asnjeher si bi pishman tregoj botes anemban
se une te kam lan ..

(ref 2)
Zemren time s'ta kam fal ti me e lendu
syt e mi nuk kan lot per ty me lotu ..

(ref 2)
Lamtumir Lamtumir te qofte rruga mbar
dhe unazen qe ta dhash merre hudhe ne zjarr..

Merri gjitha perveq zemres qe ma ke lendu
knaqu tash je e lir dhe mundesh me shku..

DËRGOI: