TEKSTESHQIP

Reinaldo Gaçi
Mos Harro
Lyrics

Ne kete nate i vetem jam,
te therras, por kot e kam
me kujtohet si tani, kur me the
Do te jem gjithmone me ty, perjete.
E pavlere kjo jete pa ty
Bej te ec, por mbes aty

Koha shkon e le pas,
veç kujtime dhe mall
une te ndjej ne cdo hap,
ne cdo rrahje tik tak
une jam larg, ti je larg,
dashurine ku e lam?

Mos harro!

Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di me ndjen
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Ti nuk je, as une nuk jam,
ndihem bosh si peme qe gjethet i jane thare.
Dielli lind edhe shkon
drejte e ne perendim,
me asgje nuk me ngroh
ishe ti dielli im
kam nevoje te t'shoh,
e te t'mbaj mos te t'leshoj, sa ftohtë..Te lutem me kujto,
kudo te jesh, sado qe me lendon, e di, me ndjen.
Edhe pse dhemb, do pres nje tjeter jete, me ty te jem pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo, jo

Zemer te kam, te mbaj
jeten e jap, te kthehem prap
dua te t'prek, ngadalë.
Te lutem me kujtoooooo
Edhe pse dhemb,
do pres nje tjeter jete, me ty te jem, pergjithmone.
Nuk do ndaloj, jo jo..