Rejhana
Rejhana
Rejhana
  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër Zvicër
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Rejhana është këngëtare e njohur. Quhet Rejhana Morina dhe eshte nga qyteti i Gjilanit. Prej vitesh jeton ne Zvicer, ndersa shume shpesh e viziton edhe Kosoven si per ti vizituar familjarët, ashtu edhe per koncerte dhe realizime te kengeve dhe videoklipeve te reja.

Më datë 15 Shkurt 2008, Rejhana publikon videoklipin "Rozana Bija ime". Me këtë këngë, Rejhana merr pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Në Qershor 2008, Rejhana merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Te Kujtoj".

Në Korrik 2008, Rejhana merr pjesë në Çelësi Muzikor 2 me këngën "Dashuri Reale".

Në Dhjetor 2008, Rejhana merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Dashuri Reale".

Më datë 11 Shtator 2009, Rejhana publikon videoklipin "Për Puthjet E Tua". Me këtë këngë, Rejhana merr pjesë në Çelësi Muzikor 4 në vitin 2010.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: AcidBurn AcidBurn  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2