Më mbaj mend (për 1 muaj)


Remzije Strumcaku (Rema) - A E Din

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A E Din".
3. Video është e këngës "A E Din", por nuk këndohet nga Remzije Strumcaku (Rema).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Remzije Strumcaku (Rema) - A E Din  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/11/2012

2012-11-25T19:15:45+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A E Din" kënduar nga Remzije Strumcaku (Rema).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Remzije Strumcaku (Rema) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nush - A E Din

A e din sa vshtir e kam pa tpa
E sa vshtir o mu me mvra po ti mke vra
A e din a e din sa fjal ke ndal po ato mu dmuj me mndal me t dasht ty
A munesh ti me bo be qe ti mu mke dasht njejt se zemren gjith ty ta kom fal
Prap un jom tu pi
Ta di numrin Permenc edhe pse e kom fshi
E di qe kom thon qe mu sma ni
I kom ron pishman masi jom meni
Pse ma bone punen per me t harru e
Kujtimet qe kem vec du me mi gjujt e
Tlutem thuje tlutem thuje pse ma bone ti mu ket sen a ma thue
A mki thon qe pa ty un sjom
E ti pa mu nuk bon
A mki thon
A mki thon qe pa ty un sjom
E ti pa mu nuk bon
A mki thon
Une se kom prit qe ma bon ti mu ket sen
Gjumi a po t nxen tash pa mu kur po flen
A duhet me pi me kuptu qe cdo sen qe e boj e per ty edhe mu
kalun tash shum male dhe gati kaloj dita kom met un tu prit vec un mos me bo stila e kom dit qe mvran se kurr un nuk habitna pa pam mke myt sikur kurrgjo
Mke vet me bo me dit ca boj per ty ton jeten um kishe prit
Se sminteresojn ca thojn kur e din qe kta vec dojn me na prish
E ti e din qe luj kur t shof n krah t tjeter kujt
Krejt boten ta fali se pa ty nto jam i huj
Merre zemren edhe shuj
Mere frymen se se du
Se nese se ndajm bashk nuk ka kuptim per mu
A thu u kon ma leht nese un t harroj krejt
Nese un t gjuj dikun e neser kthena smuj me t gjet
Se kurrgjo nuk i e njejt spo di a ja ka vlejt qato qe dje kok lujt zemer sot ti rri e qet
A mki thon qe pa ty un sjom
E ti pa mu nuk bon
A mki thon
A mki thon qe pa ty un sjom
E ti pa mu nuk bon
A mki thon

Klodiana Vata - A E Din

-REFREN-

A din jam lodh
vec duke tfal
e din sa te kam dasht

A din jam lodh
Vec duke qa
Kjo dashni mka vra

A din jam lodh
Tu prit me tpa
Na Jena bashk si me kon nda

E din jam lodh
Nuk mundem ma
Kjo dashni mka vra

PART 1 -

Me dhemb zemra
Ti them per ty kto fjal
Nuk jam vetja
Kur un te kam larg

Por ti vjen me qeteson
Neser me lendon
Se du jo ket dashuri

Kur ke me ndryshu
A mendon per mu

PART 2

Nuk ja vleka
Me bo shum e sen me marr
E verteta
Po me vret sa nuk ka ma

Por ti vjen me qeteson
Neser me lendon
Se du jo ket dashuri

Kur ke me ndryshu
A mendon najher per mu

Venera Lumani & Lind Islami - A E Din

A e din? Bashk jena rrit
A e din? Bashk na kena me u thinj. E din..
Je motivi që po m'zgjon për dit'
A e din? Kurgjo tjetër s'ka rëndësi
Njerzt kan' me fol ton jetën
Te une e gjen t'vërtetën
Se të du ma shumë se vetën

A e din sa? A e din sa shumë për ty kisha ba?
M'duket s'po m'i njeh kufinjt' hala
A e din sa? A e din sa pak duhesh me m'dhan?
Je dashni pa kushte ti o xhan
Aaaa oo xhan
Aaaa oo xhan

Kur mungon, gjysma ime ti
Mezi pres n'fund të ditës n'shpi m'u kthy.
Me t'tregu
Në mes nesh asnjo s'mundet me hy
Jam betu, ti e din..
Nëse unë fjalën s'mbaj
Para teje s'dal.
S'do kisha ftyrë me t'thon as mfal

A e din sa? A e din sa shumë për ty kisha ba?
M'duket s'po m'i njeh kufinjt' hala
A e din sa? A e din sa pak duhesh me m'dhan?
Je dashni pa kushte ti o xhan
Aaaa oo xhan
Aaaa oo xhan

A e din sa? A e din sa shumë për ty kisha ba?
M'duket s'po m'i njeh kufinjt' hala
A e din sa? A e din sa pak duhesh me m'dhan?
Je dashni pa kushte ti o xhan
Aaaa oo xhan
Aaaa oo xhan

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Remzije Strumcaku (Rema):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet