Audio

Remzije Strumcaku (Rema) - Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/07/2012

2012-07-23T19:29:51


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ty" kënduar nga Remzije Strumcaku (Rema).
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Remzije Strumcaku (Rema) i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bino - Ty

Fantazit e tua m'kan shti mu me lu
t'kom eksploru kurr n'tjer s'tkom ekspozu
u'm ki besu bashk jem fliju
demonin mbrenda gjith e kom luftu
s'tkom lon me vujt tkom rujt 'kom shujt
per ty kom gjujt,skom desht met hup
smuj me menu na dy si t'huj
smuj met menu n'krah tjeter kujt
je e vetmja kuré qe mund ti mem shëru
je heroin për mu, pa ty un luj


tjerat sjon njejt nah nah
veq jon tu t' hate nah nah
per mu je dek nah nah
saher t'kom prek nah nah

je person qé edhe hana t'ka pasion
askush s'mun e deshmon dashnin
qé ti mu ma dhuron
ti menen ta lexon qato prej tjerav ti dallon
ti endrron qka don per mu ti krejt i bon
kur jom un keq ti mu m'qon
qato veq nty un besoj
kurr nuk jom un pishmon per fjalt qe sot ti thom
kurr nuk jom un pishmon per fjalt qe sot ti thom

drita mposht errésiren, ankthin edhe dhimbjen
e shun xhelozién e djeg n'ferr vetmién
ti i jep dashni zbrastirés
ti e ngjall ndjesijén


tjerat sjon njejt nah nah
veq jon tu t' hate nah nah
per mu je dek nah nah
saher t'kom prek nah nah

Florian Fazliu - Ty

4 shkronja!
Tasht u bonen 5
nuk besova!
qe thehet kjo bes
u lendova!
po apet thash tpres..
une tprita!
dej mthave qe mo svjen
nuk e dita!
qe tjetrin e ki gjet
nuk e prita!
qe me to po bon fejes
keq u nijta!
kom qef me fol drejt
u merzita!
qe u kry per jet
urime!
pa zemer pot thom
gjith me gzime!
edhe pse nuk po besoj
une jom!
gjith qaj qe jom kon
une sndrroj!
tye me kurgjo
ti qka bone!
e din vetit ja ke bo
hera fundit!
kofsh mir inshallah
nashta shihem!
edhe pse sun tsho me sy
mirupafshim!
nifsha mir per ty

REFF :

Te deshta vetem ty..
Ty o shpirt..
Nuk e mendova..
Qe largohesh nje dite..
Te pata vetem ty..
Ty o shpirt..
Vetem ty yll e drite!

cigaren dhezt..
edhe ballin e njerst..
ul jom ka pres..
mi ni qka po thojn njerzt..
po thojn qe hala po kan..
e hala fotot po mi man, e!
smunesh pa mu!
ti um don, un sdi a t'du..
qka me bo koha u ndrru..
u idhnove kur u dasht mu gzu..
um lshove tum shtrengu..
u deshprove, tum harru..
qka me bo qe su ba..
me pas mujt e kisha ba..
me pas mujt kohen e nali..
tu dasht mem than mu nda..
tkom than para mos met dal..
po qe smujta shum pat pa..
tkom than qe komet rujt gjith..
po prej fjales tem jom vra..
merre shoqnin per dore..
hallall koha qe ta japa..
ishalla nihesh rahat..
edhe kur msheh n'ondrra..
ke mretni!..
qka me bo qeshtu ke desht..
keve princesh!
po smujte mu bo mretnesh..
hallall koha e rinis..
ishalla djal e qik..
kofshi mir per jet..
per ty mo sdu me ni..

Yll Limani - Ty

N'krahet e tu
E kom gjet un venin tem
Se aty kurgjo nuk dhem
Se me ty shpirti m'flen,
E n'krahet e mi
Eren tone kur e ni
Zemra mushet me dashni
Jom sigurte me ty e di

Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp

Refreni:
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

A ma fal
Un nuk jom
I mire me fjale
E sa here t'kom perball
Fryme nuk marr
E zemra ndal
O shpirti jem,
Gzimi yt o gzimi jem
Loti yt o loti jem
Mu mdhem kur ty t'dhem

Po du mu rrit me ty
Un po du mu plak me ty
Ti se din
Ton jeten t'kom lyp

Refreni:
E tash qe t'kom gjete
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

Du me t'i fal syt
Qe dhe ti me kuptu
Pse per ty po m'rreh zemra
Pse ty t'du...
tash qe t'kom gjet
T'lutna rri mos m’le vet
Se nuk e du ket jete pa ty
E tash qe t'kom gjete
N'durt e tua du me dek
Se nuk e du ket jete
Pa ty, pa ty...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Remzije Strumcaku (Rema):

Më Shumë...