A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Lendimi I Nje Vajze

Rruges tu Kalu, E pash Nji Qik Tu Kajt.
Ju Afrova Nga Dal, Thash Hallet me ja qajt.
E Pyta qka Ki ? E kthej Kryet me Nji Ane Tjeter.
Me pak Zoo me Tha, Nji Tradhetar ma Shakterroj Jeten.
Une U Ndjeva shum keq se e shkreta s'kishte Faj.
Nje Njeri i Poshter kish Lu me ndjenjat e Saj.
Ajo ja nisi tum Tregu Historin e saj pik per pike.
Lotet sun i Mbajke e As Mindili sja Fshike.
M'tha Ai ka Lujt me Mu, Mka shty me u Dashuru.
Kur une Isha Shum e Lumtur mtha qe tkom Mashtru.
Tradhetar,Tradhetar,Trahdetar...Shum Her bertiti keshtuh.
U Afru Te Gjoksi Im mtha qetu po du pak me pushu.
I thash qysh te ndjehesh ma mir ty qashtuh tash vepro.
Um erdh teper ron se skish Faj Ajo.
Lotet nuk ju ndalshin e une sdisha qa me ba.
Mundohesha ti jepja ngushllim po nuk disha qka mi than.
Dikur e ngriti Koken lart e mtha keshtuh osht Fati Im.
Mtha Kurr Mos e Lendo Nji Femer vec per me shiju Knaqesin.
Shpresoj askujt mos ti ndodh kjo qka m'dodhi mu.
Se Vec Shpirti jem e din qysh Jom tuj Jetu.
Keto ishin fjalet e saja qe um lan mu Pa Tekst.
I thash Zoti te Ndihmoft edhe Vazhdova me Ec....

- poezi nga Rijad Bajramali


- Poezia u dërgua nga Rijad Bajramali -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  10

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019