Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Kosova All Starz (Feat. Yjet E Repit Shqiptar)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6

MEMLI(Ritmi Rruges):
Me ne fund ajo qe te gjithe e keni pritur
AHA repi shqiptar i perfaqesar ne nje vend
KOSOVA ALL STARZ kete emer mbaje ne mend
AHA

Nje,dy, mikrofonat kontrollojme
Leshoje Ritmin tash se lojen po e fillojme
Te mbledhur ne nje flamur Me hip-hop ne zemer
Kosova all starz mbaje ne mend kete emer

Verse2(on pizhi):
Qe shume vite jemi ketu me ju dhe per ju
Duke u mundu qe Rap-i shqiptar mos me ju mungu
Ne te gjithe ishim ata qe e nisem kete tregim
Qe nuk ka perfundim
Veq vazhdim deri n'amshim

Gjikla(X-WNC):
N'kohen ma t'vshtir na ja nisem me Rap
Si per t'posalindur na [per to ishim djep
I dhame hije shprese edhe forcen bashk em to
Sot dominojm ma t'fort krejt pengesat i likfidojm

Getoari(T3):
Askush s'ishte aty rrugen per te na treguar
Por ne s'u ndalem gjithmone kemi vazhduar
Duke shikuar perpara dhe pengesta i lam mbrapa
Pa e kthyer koken i beme t'e gjitha hapat

Genci(Etno Engjujt):
Gjate Rruges se mundimshme qdo Kurth e menjanuam
Me vullnet dhe pune,Problemet i tejkaluam
Dhe si grusht i fort te bashkuar jemi sot
Sikur dje dhe neser bashk do t'jemi jete e mot

REFRENI:
Tani bashk jemi krejt
KOSOVA ALL STARZ
Pergjithmon do t'jete njejt
KOSOVA ALL STARZ x2
Bashk per kete Rap shqiptar
KOSOVA ALL STARZ
Gjithmon ne vend te Parë
KOSOVA ALL STARZ

Arberi(Ritmi Rruges):
Me nje Ritem e mikrofon qdo gje filluam
ne fillim ishim pak por u shtuam dhe u forcuam
Dhe sot em duket si nje enderr e realizuar
Kosova All Starz te gjithe Vllezerit e Bashkuar

Besniku(2po2):
Nje revolucion qe vazhdon te evulvon
Megjithsa Armata jonh numron mbi nje milion
Tani ne Hapesirat tona Rap-i Sillet si nje mbret
Dikur ishte nje ENDERR sot eshte Realitet

Getoari(t3):
Ne te gjith tokat shqiptare Ritmet tona i shpqrndam
Miqte i Afrum ndersa Armiqte i shame
Te bashkuar dhe t'vendosur per t'arritur Sukses
S'do t'lejojme kurre qe Rap-i shqiptar te Vdes

Don Pizhi(Hija e Jetes):
Vetem kshtu arrihet kjo pun ku jemi tash
Edhe me shum kur te gjithe jemi bashke
Edhe politaknt prej neve le t'marrin mesim
Dhe per te gjithe Tjert ky Tregim le t'jete Insprim

GJIKLA(X-WNC):
Ky bashkpunim le t'na bjen ni porosi me ransi
Si ajo prralla me thupra qe kur jan bashk s'munesh me i thy
Edhe na jena njejt Kena mu kon gjithmon
Msoni prej kti shembulli kete thonje e kemi ton

REFRENI:
Tani bashk jemi krejt
KOSOVA ALL STARZ
Pergjithmone do t'jete njejt
KOVA ALL STARZ
Bashk per kete Rap shqiptar
KOSOVA ALL STARZ
Gjithmone ne vend te pare
KOSOVA ALL STARZ

GENCI(EE):
Yo Yo dhe tash pas shum vitesh shikoj prap at Histori
Nuk mund te mos e ndjej nje nder nje Krenari
Per te gjitha qe i beme per kete Rap shqiptar
qe dhe sot e kesaj dite po e mbaj ne vend te pare

Besniku(2po2):
Dhe jo Vetem sot por perher jet e mot
Nje histori Unike do Rimbush zemrat Plot
Edhe ju ishit me ne Mercenare,Udhetare
Ishit afer me perkrahje per kete hip-hop shqiptar

Arber(RR):
ne kosove e ne Shqipri,Maqedoni e Mal te Zi
Ne Presheve e ne Gyrbet ne qdo fshat e qdo qytet
Ne qdo rrug e qdo shpi ne qdo vend ku kemi hi
Pothuajse qdo shqiptar ne kete histori pjes ka marr

Memli(RR):
Qe prej dites se pare kur ka filluar ky tregim
Qdo fjal e mire e juaja ka qene inspirim
Dhe do t'jete Perjete Sa t'kete Toke dhe Det
Ne do t'jemi ketu sa t'ket Laps dhe flete

REFRENI
Tani bashk jemi krejt
KOSOVA ALL STARZ
Pergjithmone do t'jete njejt
KOSOVA ALL STARZ
Bashk per kete Rap shqiptar
KOSOVA ALL STARZ
Gjithmone ne vend te pare
KOSOVA ALL STARZ


Ky tekst u dërgua nga rinor kelmendi-nori

Ritmi I Rruges - Kosova All Starz
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kosova All Starz".
3. Video është e këngës "Kosova All Starz", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 0