Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritmi I Rruges - Kenga E Njejt Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Arberi:
Kjo keng nuk esht veq edhe
nje keng tjeter keto fjal jan
te reja por porosia eshte e
vjeter sepse po thuaj se
gjithqka si ka qen ka mbet
dhe per jetrat tona prap vendosin
njerzit e njejt s'esht e drejt
qe 5 vjet pas ankthit perseri
te mos kemi mundesi te perje-
tojm liri te plot sikur ky vend ska
vend ne bot ku gati qdo fjal e
vendasve esht e kot por kjo
sdo te thot qe ne nuk jemi
fajtor se keq jan edhe punet
qe vet i kemi ne dor ne qdo
vetem flasin dhe pa ndal
kritikojn kur duhet pytur veten
ne vet qka po punojm tek e fundit
secili prej nesh ka obligime
un smund ta pres tjetrin te
ma rregulloj krejt jeten time
me ne fund esht koha qe pre
t'kaluaresm te mesojm per
ndryshe do vazhdojm ne rrug
t'gabuar te shkojm.

Refren
Edhe sot kenga e njejt
(po vazhdojm)
Kemi humb rrugen e drejt
(por s'osht von)
Duhet qe te gjith bashk
tjemi sot se per ndryshe
qdo gje eshte e kot...2x

Memli:
Keto fjal i flas per te gjith ata
shqiptar qe mendojn si un
se shum pun spo shkoj mar
sosht hera e par qe probleme
kemi plot por nuk dua qe tjet
edhe neser si sot se deri dje
skemi pas asgje ne duart tona
por sot pak a shum pergjegjsia
osht e jona smund t'ankohet
askush perkufizime kompetenca
ne kohen kur i kemi 1 milon
emergjenca reale ku jon njezit
me ideale sna interesojn arsyet
tyne banale sakrificat e keti veni
mos i harroni mos shkelni mbi to
se vet veten e denoni nese
vazhdoni me kete pa pergjegjesi
dot deshtoni shpejt sepse mjaft
jemi ngi me fjalt e kota me premtime
pa mbules keshtu si jeni do te
perfundoni ne harress....

Refren
Edhe sot kenga e njejt
(po vazhdojm)
Kemi humb rrugen e drejt
(por s'esht von)
Duhet qe te gjith bashk
tjemi sot se per ndryshe
qdo gje eshte e kot...2x

Arbri:
Dikush mund te thot qe kjo
s'esht pun e jona por te gjith
keto probleme i ndikojn jetrat
tona tuajat e te gjitheve ne
kete vend kjo eshte e verteta
ne nuk po shesim mend po
per derisa kaq shum injuranc
kemi ne mes
Sdo tjem vetem shikus se me
nuk mund te pres nje mengjes
me shpres se jeta do me ndryshoj
nese smundem me shum se paku
fajtoret do ti denoncoj....

Memli:
Dhe un prap po them se smund
Te ket ndryshime nese vazhdojm
vetem me intriga dhe akuzime
se gjerat vetem me ndryshime
nuk permisohen e as endrrat pa
kurfar mundi s'realizohen let
tja vendosim vetes ne vet nje
kufi qe t'mos e jetojm t'kaluaren
prap ne ardhemeri secili nje pjes
Te se keqes mund ta ndal perndryshe
HISTORIA kurr sdo na e fal...

Refren
Edhe sot kenga e njejt
(po vazhdojm)
Kemi humb rrugen e drejt
(por s'esht von)
Duhet qe te gjith bashk
tjemi sot se per ndryshe
qdo gje eshte e kot...2x


Ky tekst u dërgua nga Besfort-shaqiri-terpez-viti

Ritmi I Rruges - Kenga E Njejt
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Njejt".
3. Video është e këngës "Kenga E Njejt", por nuk këndohet nga Ritmi I Rruges.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ritmi I Rruges:


Komente 0