Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rona Nishliu - Se Vetem Zemra Flet Sakte Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  30

dhe zemra e re dashuron
nuk pyet moshe e as vite
ne bank te shkolles nis por smbaron
te meson te dashuron
pak durim vetpermbajtje n'ket mesim
se ti mund ta ruash nga cdo shperthim
kujdesss zemra jote eshte e vlefshme
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim eejj
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje jepi kuptim

sa gabim

sot nje shpull neser grusht
sesht ngadhnjim fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas(2)

se vetem zemra flet sakt
se vetem zemra flet zemra flet sakt

sa te ri e plot zjarr
njeri tjetrit cfar ti thon me par
ti thon qe duhen a qe druajn si te marr
prandaj duaje dhe ruaje fali vetem ngrohtesi
cfar baze ka nje xhelozi
ne ditet e dy shpirtrave te rii

ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje jepi kuptim

sa gabim

sot nje shpull neser grusht seshte ngadhnjim
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas x(2)

ne jeten ton vec e mira vec e mira mbetet
vec e mira mbetet kujtim
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhjee jepi kuptim

sot nje shpull neser grusht sesht ngadhnjim
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
vetem hape sot zemren dhe lere zemren tende vet te flas


Ky tekst u dërgua nga anisa


Akordet:

Dm Gm
dhe zemra e re dashuron
Gm
nuk pyet moshe e as vite
A
ne bank te shkolles nis por smbaron
te meson
Dm
te dashuron
Gm A
pak durim vetpermbajtje n'ket mesim
Dm Gm
se ti mund ta ruash nga cdo shperthim
A
kujdesss zemra jote eshte e vlefshme
F Dm
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim eejj
Gm
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje
A
jepi kuptim
Dm
sa gabim
Dm
sot nje shpull neser grusht
Gm
sesht ngadhnjim fundja fjala gjithmon
A
eshte shpetim F
vetem hape sot zemren dhe lere zemren
C
tende vet te flas(2)
Gm A
se vetem zemra flet sakt
Gm A Dm
se vetem zemra flet zemra flet sakt
Gm A
sa te ri e plot zjarr
njeri tjetrit cfar ti thon me par
Dm Gm A
ti thon qe duhen a qe druajn si te marr
Dm Gm A
prandaj duaje dhe ruaje fali vetem ngrohtesi
Dm Gm
cfar baze ka nje xhelozi
A
ne ditet e dy shpirtrave te rii

F Dm
ne jeten ton vec e mira mbetet kujtim
Gm
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhje
A
Jepi kuptim

Dm
sa gabim
Dm
sot nje shpull neser grusht seshte
Gm
ngadhnjim A
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
A F
vetem hape sot zemren dhe lere zemren
C Dm
tende vet te flas x(2)
Dm Gm
ne jeten ton vec e mira vec e mira mbetet
A Dm
vec e mira mbetet kujtim
Dm Gm A
gjithmon ne fund do ket nje zgjidhjee
F C Dm
jepi kuptim
Dm
sot nje shpull neser grusht sesht
Gm
ngadhnjim A
fundja fjala gjithmon eshte shpetim
F
vetem hape sot zemren dhe lere zemren
C Dm
tende vet te flasRona Nishliu
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/09/2013


Rona Nishliu - Se Vetem Zemra Flet Sakte
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Vetem Zemra Flet Sakte".
3. Video është e këngës "Se Vetem Zemra Flet Sakte", por nuk këndohet nga Rona Nishliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rona Nishliu:


Komente 0