Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rona Nishliu - Nji Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nji Lule".
3. Video është e këngës "Nji Lule", por nuk këndohet nga Rona Nishliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rona Nishliu - Nji Lule  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Me Motive Tonat"

Komente

Asnjë Koment

28/11/2015

2015-11-28T17:23:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nji Lule" kënduar nga Rona Nishliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Rona Nishliu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mak. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur syt’ e tu,
sa here qe me shofin,
plot gaz dhe jet’,
ma mbushin zemren time,
oh zemren qe askujt,
s’ja kam dhuruar,
veq syrit tend te zi,
me dor’ te shkruar.

Rrezitem qe ne krah te mi,
te derdhesh,
ty afer te te kem,
per ter’ jeten,
dhe asgje ne bot’,
un’ s’do te dua,
veq syrit tend te zi,
qe hap per mu’,
ah, zemer ty te kam,
e tjeter s’du.

Nje dite vjeshte,
ti mua me qeshe,
do t’mbet kujtim,
per mua ne kujtime,
plot gaz dhe heshtje,
ti me dashurove,
dhe andesisht,
ti ah me perqafove.

Per jet’ s’mund t’i harroj,
gjestet e tua,
se ti ke zemren,
ma ke skllavezuar,
per ty, o vash’,
un’ po gezohem,
o shpirt, o zemer,
jeta ime je.Më Shumë Këngë Nga Rona Nishliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë