Rrufeja
Rrufeja
Rrufeja
  • Emri i Vërtetë:
  • Fisnik Bekteshi:
  • Vendlindja:
  • Prishtinë Kosovë
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Mars 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Rrufeja është këngëtar i njohur. Rrufeja është formuar në fund të vitit 2000 ndërsa për herë të parë ka dalë në skenë në 'POLIFEST 2001", ku edhe morën shpërblimin e parë "Mikrofoni i artë" për paraqitjen më të mirë dhe shpërblimin "Nota e artë" për muzikën më të mirë në hanrin RAP & HIP-HOP.

PASAPORTA:
Emri dhe mbiemri: Fisnik Bekteshi
Kombësia: Shqipëtar
Gjatësia: 174 cm
Pesha: 64 kg
Ngjyra e syve: Kafe
Ngjyra e flokëve: Zi
Ushqimi i preferuar: Shpagetat
Muzika e preferuar: RAP, HIP-HOP dhe R&B
Këngëtari/ja i/e preferuar: Beyonce Knowles
Filmi i preferuar: Once upon a time in America
Artisti/ja i/e preferuar: Angelina Jolly
Vendi i preferuar për dalje: Coyote
Profesioni momental: WEB Designer

Në Qershor 2002, Rrufeja merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Rrufeja".

Në Maj 2004, Rrufeja merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Kufomat", në bashkëpunim me 2po2.

Në Prill 2005, Rrufeja merr pjesë në Top Fest 2 me këngën "Pimp I Rruges".

Në Prill 2006, Rrufeja merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Can You See", në bashkëpunim me Mss Fly.

Më datë 27 Tetor 2006, Rrufeja publikon videoklipin "Mos U Prek Ne Tel".

Në vitin 2006, Rrufeja publikon albumin "Mos Um Prek N'tel".

Më datë 19 Nëntor 2007, Rrufeja publikon videoklipin "Edhe Nje Loj". Me këtë këngë, Rrufeja merr pjesë në Top Fest 4 në vitin 2007.

Më datë 8 Korrik 2008, Dritton publikojnë videoklipin "Edhe Bon Edhe Sbon", në bashkëpunim me Rrufeja. Me këtë këngë, Dritton marrin pjesë në Zhurma Show 2008 në vitin 2008.

Në vitin 2009, Rrufeja publikon albumin "3 Ideja Neja Te Rrufeja".

Më datë 10 Prill 2010, Rrufeja publikon videoklipin "Kufomat (remix)", në bashkëpunim me Phat Beni.

Më datë 6 Tetor 2012, Rrufeja publikon videoklipin "Pendimi Nda Jetes", në bashkëpunim me 2Po2.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0