A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Muzikë Rock Shqip

:: Më Të Klikuarit e Javës

Linkin Park është grup muzikor amerikan shumë atraktiv i preferuar nga të rinjtë si nëpër botë ashtu edhe në vendin tonë. Me zhandrin e tyre të veçant...
Ka filluar të jetë pjesë e skenave që në moshën 14 vjeçare. Pjesëmarrës në kompeticione të ndryshme; Fitues i çmimit të Parë “The Voice of Albania 5” ...
Muzika e Jericho-s është një shkrirje midis rock, alternative, elektronikë dhe muzikës tradicionale etnike shqiptare,karakteristikë për rajonin e Koso...
Kritikët e muzikës vlerësojnë zërin e tij si shumë të bukur dhe të fuqishëm. Publiku shqiptar e vlerëson Gentin si një ndër artistët më të mirë në ven...
TROJA eshte grup metal i formuar ne vitin 1990, ata luajne: metal, groove metal, rock, industrial, power. Tekstet, spotet dhe performancat e tyre live...
Bojken Lako është një këngëtar, kompozitor dhe multi-instrumentist shqiptar i rrymës rock alternative industrial. Ai është gjithashtu autor, regjisor ...
Scorpions (shqip, akrepa) është nje grup muzikor hard rok dhe metal i rëndë nga Hanoveri i Gjermanisë, formuar në vitin 1965 dhe një prej grupeve gjer...
Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit në TV ishte në fillim të viteve 80, kur ai këndo...
Aerosmith është një rock-band amerikan, gjithashtu të njohur si "Djemtë e këqinj të Bostonit" dhe si "grupi më i madh Rock'n'Roll i Amerikës". Stili i...
Zë mjaft i njohur për publikun shqiptar, pasi ka marrë pjesë në shumë festivale të mirënjohura, si Kënga Magjike dhe shumë të tjera. Gjergji njihet gj...
Pas luftës së vitit 1999 në Kosovë ishin formuar grupe të ndryshme rok dhe disa më të njohurat ishin “7me7“, “Hithat“, “Diadema“, “Retrovizorja“ dhe “...
Ka lindur në vitet '60 në Tetovë të Iliridës. Studimet mbetën të pakryera për shkaqe ekonomike dhe largohet drejt Suedisë në vitet '80. Atje fillon...
Dope is an American industrial metal band from Villa Park, Illinois, formed in 1997 in Chicago, Illinois. To date, the band has released five full-len...
Benjamin Robert Moody is a singer-songwriter, multi-instrumentalist, record producer, and actor. He is best known as co-founder, lead guitarist, and s...
Akullthyesit u krijuan ne Elbasan ne vitin 1989 me iniziativen e Bledi Shishmani (kompozitor-pianoforte) dhe Gentjan Haxhiademi (kitarre-klarinete). M...
Rok grupi “4X4” ka sjellë versionin e tyre të hitit të vjetër, “Të shtrirë mbi kanape”, të kënduar nga “Gjurmët”. Kënga është pjesë e albumit “Albanik...
Bledar Sejko i njohur me nofken “Qepa” eshte kitariste, kompozitor dhe kengetar i cili e prezantoi ne Eurovision 2013 Shqiperine me kengen “Identitet”...
Blla Blla Blla eshte rock-grup shqiptaro-maqedon, nga Shkupi i formuar ne vitin 1988 nga atehere antaret Idriz Ameti, Ermal Skupi (Mehmeti), Nikola Bo...
Në Nëntor 1999, Sunrise marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Një Jetë Dashurojmë". Në Dhjetor 2000, Sunrise marrin pjesë në Festivali i 39...
Kontaktet e para me muzikën i ka pasur që në moshën 8-9 vjeçare, kohë kur ishte një adhurues i madh i Michael Jackson, të cilin nisi ta imitonte. Por ...

:: TOP 100

» Renditja e Plotë »


:: VideoKlipe Shqip

» Renditja e Plotë »

:: Të Rejat E Fundit


:: Fotogaleria
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019