Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla

Rudolf Stambolla
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  19
Këndon kryesisht: e lehtë

Rudolf Stambolla është këngëtar i njohur. Zërin më melodioz dhe njëri prej pionierve të muzikës së lehtë Shqiptare të fund viteve '60.

Në Dhjetor 1962, Rudolf Stambolla merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Caste Te Paharruara".

Në Dhjetor 1962, Rudolf Stambolla merr pjesë në Festivali I 1-Ë Në Rtsh me këngën "Kam Nje Mall".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0