Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla - Nje Nate Ne Det Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Më e bukur se dita është nata në bregdet
Kur yjet dhe hëna mbi uj'ë pasqyrojn
Ja varka me vela si ngjalë po shkel
Në dallgët e vogla ngadalë shkumezojnë

Më e bukur se dita është nata në bregdet
Kur yjet dhe hëna mbi uj'ë pasqyrojn
Ja varka me vela si ngjalë po shkel
Në dallgët e vogla ngadalë shkumezojnë

Një nat' në det, mu në plazh të vendit tim
Jehon një kangë, plot me mall e dashuri
Nata n'bregdet, vesh natyrën me stoli
Zemrat përtrin, e i mbush me plot gezim

Në qiellin e ndritur, në detin e pafund
Në valët ritmike, në t'gjerin horizont
Në varkën e largët, në plazhin e tër'
Dëshirën për jetën me ty ndjej në çdo vënd

Në qiellin e ndritur, në detin e pafund
Në valët ritmike, në t'gjerin horizont
Në varkën e largët, në plazhin e tër'
Dëshirën për jetën me ty ndjej në çdo vënd

Një nat' në det, mu në plazh të vendit tim
Jehon një kangë, plot me mall e dashuri
Nata n'bregdet, vesh natyrën me stoli
Zemrat përtrin, e i mbush me plot gezim

Një nat' në det, mu në plazh të vendit tim
Jehon një kangë, plot me mall e dashuri
Nata n'bregdet, vesh natyrën me stoli
Zemrat përtrin, e i mbush me plot gezim


Ky tekst u dërgua nga Gjakovari

Rudolf Stambolla - Nje Nate Ne Det
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Nate Ne Det".
3. Video është e këngës "Nje Nate Ne Det", por nuk këndohet nga Rudolf Stambolla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudolf Stambolla:


Komente 1