Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rudolf Stambolla - Ne Liqen Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Dalë ngadalë barka mbi ujë po shket
Sa qetësi asht sot nëpër liqen
E mas maleve, ja djelli po zbret
Era, lehtë e mramjes flladin po bjen

Me vashën pranë, vështrojmë në ujë të lirë
E barka lehtë e lehtë na perkund
Sodis fytyrën e saja plot shkëlqim
Liqeni sonte të dyve na përkund

Barka lehtë, lehtë shket nëpër liqen
Hana ka ra nën ujë e po ndriçon
Në keto çaste kush gëzimin nuk e ndjen
Ndërsa pranë e ke atë që dashuron

Me vashën pranë, vështrojmë në ujë të lirë
E barka lehtë e lehtë na perkund
Sodis fytyrën e saja plot shkëlqim
Liqeni sonte të dyve na përkund

Me vashën pranë, vështrojmë në ujë të lirë
E barka lehtë e lehtë na perkund
Sodis fytyrën e saja plot shkëlqim
Liqeni sonte të dyve na përkund
Sodis fytyrën e saja plot shkëlqim
Liqeni sonte të dyve na përkund


Rudolf Stambolla - Ne Liqen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Liqen".
3. Video është e këngës "Ne Liqen", por nuk këndohet nga Rudolf Stambolla.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rudolf Stambolla:


Komente 0