TEKSTESHQIP

Rudolf Stambolla
A Te Kujtohet
Lyrics

Une qesh i mitur ,ti e parritur
Kur per se pari u pame ne
Se kohet shkuan vitet kaluan
Oh sa pranvera kan qel mbi dhe
Oh A’tkujtohet q’me pate pare nje jasemine nje borzilok
Pastaj moj vashe per dashurine me the t’ja nisim nje kenge tok

Reff:
Eja eja dhe nje here sa ne mendje e dashur
Se per ty une si at’here
Zjarre ne gji une ndjeje perhere
Eja eja lule mali eja eja perseri
Sepse ty une te kam dashur
Te kam dasht qe ne vogli

Oh qe at’here e bardha vere
Mallin qe lindi me fort ma shtoi
Oh ty moj vashe qe kur te pashe
Mbremje agime shpesh te kujtoj
Lulja me ere edhe nje here
Si n’at pranvere si n’afersi
Se aq te dua sa qe per mua
Ne bote lule me ska si ti

Reff:
Eja eja dhe nje here sa ne mendje e dashur
Se per ty une si at’here
Zjarre ne gji une ndjeje perhere
Eja eja lule mali eja eja perseri
Sepse ty une te kam dashur
Te kam dashur qe ne vogli

DËRGOI: