Tema: Poezi Për Familjen

Prinderit E Mi

prinderit e mi
sa shume qe ju dua
me sa veshtiresi ne jet
ju me rritet mua.

I bekuar eshte
qdo femij
ai qe ia di vleren
prinderve te tij.

une tani jam rritur
dhe nje gje e di
se pika me e dobet e imja
jan prinderit e mi.

- poezi nga Rumejsa Berisha


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  18Më shumë nga Rumejsa Berisha