Më mbaj mend (për 1 muaj)

S3VI - Jo! Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Le se ska mo lot
Ca spo shofin syt
Po na marin jeten ne per dit
Po na vrasin
Po na largojn prej Shqipris
Si mund ti thush nji none
Se ja vrave fmin.

Jo
Spo du me ngju mo lajme
Boll po vrisni njerz pa faje
Ca po bohet n'shtetin ton
Sa hap lajmet vetem ngjarje
Ku po shkon kjo dynja
Ku o Myslimani
Ku o katoliku
Ku o dashuria
Qe nje sofer ne na rriti
Ca m'duhet jeta kur
Se shoh baben e nonen
Ca m'duhet jeta kur
Se shof vllain e motren
Jena largu jena shpernda tan boten
Per ni jet ma t'mir
Se s'kishim buk me honger
Na i moret drejtat
Na e moret dhe lirin.

Le se ska mo lot
Ca spo shofin syt
Po na marin jeten ne per dit
Po na vrasin
Po na largojn prej Shqipris
Si mund ti thush nji none
Se ja vrave fmin.(x2)

U bo shum koh
Si se di ku i kam shoket
Vetem i shoh n'lajme
Po na vriten shoket
Vetem i shoh n'lajme
Plot jan mush gomonet
Nuk ka ngel rini
Rinin po e marrin Europianet

Ku o njezilliku
Ku jan burrat e mocem
Ku jan femrat e nershme
Pse e ndrrut ju kshu moden
Ne jena rrit me tradita shqiptari
Lej mos e shifni boten

Kur t'm pyse ca do ti them fmis
Spo e njoh mo vet
Kan e kam kushri
Kan e kam mik familje
E kan e kam njeri t'shpis
Jo ne kshu nuk jena rrit
Jena msu me dashuri
Me traditat e Malsorit e Tjugorit
Kam la syt per dit

I kisha bo thirrje dhe policis
Manje doren per rinin
Mos lejoni me na shkel me kom
Mos na vrisni ju per dit
Si do ju vite me ju vra dikush fmin

Le se ska mo lot
Ca spo shofin syt
Po na marin jeten ne per dit
Po na vrasin
Po na largojn prej Shqipris
Si mund ti thush nji none
Se ja vrave fmin.(x2)
S3VI
Publikimi: 01/12/2022


S3VI - Jo!
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jo!".
3. Video është e këngës "Jo!", por nuk këndohet nga S3VI.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga S3VI:


Komente 0