Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ç`farëdo Që Të Ndodhë

Ç`farë dot, se thash me fjalë,
Le të vdesi,brenda qënjes time,
Më mirë vulosur si i vdekuri n`varr,
Se me lotë ta kaloj, jetën time.


Ç`farë do, të më thuash tani ,
Të betohem është më se e kot,
Gabimet vërtetë janë njerzore… e di,
Por ca gjëra,në jetë s`rregullohen dot.

Sepse, ç`farë do që të ndodh n`jetë,
Kurrë brenda dhimbjes mos u zhyt,
Ndonjëherë fati duhet pranuar vërtetë
Dhe sikur bota mbarë ta bëjnë me gisht.

Ç`farë do që të ndodh në këtë jetë ,
Kurre s`duhet gjynjëzuar para trishtimit
Më mirë mbështjellur me vetminë
Se të hedhedh pelerinën e përçmimit!!

- Poezi nga Sabrie Selimaj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim