Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sadik Uka - Kjo Buka E Gurbetit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kjo buka e gurbetit oj nane,
e idht si pelimi,
shume kush e la vendelindjen,
shkoj nga perendimi.

Oj nane e mjera nane,
plage te randa ne zemer kam, REF.x2
shume u dogja ne kete jete,
me shkoje ymri ne gurbet.

Mos qaj nane pash jeten time,
mos ma shto mua merzine,
mos vajto nuk je jetime,
mos e mallko perendin.

Oj nane e mjera nane,
plage te randa ne zemer kam, REF.x2
shume u dogja ne kete jete,
me shkoje ymri ne gurbet.

Te dy syte mu kane verbue,
smundje e rand me ka kaplue,
si bylbul me krahe te thyer
se pa ty jeta sme vyn.

Oj nane e mjera nane,
plage te randa ne zemer kam, REF.x2
shume u dogja ne kete jete,
me shkoje ymri ne gurbet.


Ky tekst u dërgua nga suaddapSadik Uka
Publikimi: 01/12/2013


Sadik Uka - Kjo Buka E Gurbetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kjo Buka E Gurbetit".
3. Video është e këngës "Kjo Buka E Gurbetit", por nuk këndohet nga Sadik Uka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sadik Uka:


Komente 0