Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sala Bekteshi - Hallall Mos Te Koft Gurbet Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Retë e zeza nëpër qiell
n’a e prishen motin,
Po shkon djali në gurbet
nana se ndalë lotin.
Kët’ mërzi t’gurbetit
sa shumë e shijova,
djalin tim kur deshta
s’un e përqafova.

Ref;
Hallall o gurbet
mos t’kjoftë ditë as natë,
kur m’ka marrë malli për djalë
m’ke lanë me durë thatë.

Mos më le o bir shumë me u permallu,
Se po m’digjet zemra s’muj m’a me duru.
Ti e din se nana mallin s’un e n’ali,
Me ba dera me trokit qo’na se m’erdh djali.

Ref;
Hallall o gurbet mos t’kjoftë ditë as natë,
kur m’ka marrë malli për djalë
m’ke lanë me durë thatë.


Sala Bekteshi - Hallall Mos Te Koft Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hallall Mos Te Koft Gurbet".
3. Video është e këngës "Hallall Mos Te Koft Gurbet", por nuk këndohet nga Sala Bekteshi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sala Bekteshi:


Komente 0