Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Familjen

Të Kesh Një Fëmijëri Të Lumtur

Kur u zgjova në mëngjes,kujtova disa kujtime të paharrueshme me një përson të ciln është shumë i vecante ne jeten time, me nje person qe sikur femije jemi grindur ndoshta edhe rrahur ndonjehere por gjithmone i kemi qendruar krah njera tjetres edhe pse jemi shume larg me nje distance shume te larget prej qindra kilometrash por gjithmone ishim prane njera-tjetres ne zemer, nje person ku e konsideroja si moter dhe ndaja gjithcka me të.Andaj vendosa tia shenoj sot kete leter qe ne qofte se ajo e sheh shpresoj ta sheh pa marre parasysh se qfar do tee ndodh me pas,edhe pse ajo eshte me e madhe se une doja tia tregoja disa keshilla te cilat ndoshta do ti sherbenin ndonjehre ne jete.kjo leter eshte per ty Arianita.
-Gjithcka filloi në vitin 2003 ku kesaj toke iu shtua edhe nje engjell mirpo atehere une nuk isha gjalle fatekeqesisht me pas ne vitin 2006 datelindja ime ku ne atehere nuk i kishim mardhenjet e mira mes vete shkak xhelozia me pas erdhi viti 2010 lindja e moteres tende,me pas filluan edhe ndjenjat e xhelozise mes vete pas ca vitesh diku rreth vitit 2012 unë,ti, vellezrit e mije dhe vellai jot ishim duke luajtur me letra dhe une humba u nervozova shume dhe me pas ne u grindem pastaj u rrahem se bashku por nuk ishte ndonje gje a madhe sepse me pas u pajtuam serisht, kishim plot ndodhi te tilla po jo shume te veqanta se me kalimin e kohes u bene te perditeshme ishte viti 2015 kur u bera me moter dhe e kuptova qe sado ta kisha moter nga nena dhe babai deshira qe te ishe motra ime nuk shuhej,me pas na vizitoje cdo vit sepse ti jetoje larg ne suedi gjersa erdhi viti 2017 qe at'here nuk erdhe me dhe une u merzita shume por meqe erdhe tani ti kishe ndryshuar plotsisht por sapo te shoha te njoha qe ej ti dhe me padurim prita qe te jemi si me pare por nuk mund te ishim sepse largesia ishte e madhe dhe tani jami ta aferta perseri
-Tani dua te te faliminderoj dhe te te them faleminderit qe egziston ♡♡Arianita♡♡

- ese nga Sara Keqa


- Poezia u dërgua nga Sara Keqa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet