A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pranvera

Pemet celin ngjyra-ngjyra
Rruget mbushen me trendafila
Ah, celen lulet, pemet si perhere
Ne kete stine te bukur ne pranvere
Vjeshta,dimri e kan zili
E dashur pranvere gezove cdo femije
Rriten e lulezojne zymbyla
Anembane u zbukurua natyra

- poezi nga Sara Samira


- Poezia u dërgua nga Sara -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  5


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018