A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Mjedisi

Mjedis mjedis i paster
Ti gjithmone keshtu ji
Po qte bejm ne qe njerezit
Jane te pashpirt
Ngado e kudo mbeturina hedhin
Lulet shtypin nje me nje
E pemet pa ngurruar i presin

Un si njeri qdo te mir do te bej
Mbeturinat do ti mbledh
E te tjera sdo te hedh
Me pelqen natyra mua
Dhe te paster ta mbaj
Eshte pergjegjesia ime

T'gjithve do u them
MJEDISI ESHTE JETA JUAJ
KUJDESUNI PER TE

- poem written by Sara Sara


- Submitted by Sara -

Choose star rating

Rating:  3.2 / Votes cast:  82


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019