Tema: Poezi Për Natyrën

Mjedisi

Mjedis mjedis i paster
Ti gjithmone keshtu ji
Po qte bejm ne qe njerezit
Jane te pashpirt
Ngado e kudo mbeturina hedhin
Lulet shtypin nje me nje
E pemet pa ngurruar i presin

Un si njeri qdo te mir do te bej
Mbeturinat do ti mbledh
E te tjera sdo te hedh
Me pelqen natyra mua
Dhe te paster ta mbaj
Eshte pergjegjesia ime

T'gjithve do u them
MJEDISI ESHTE JETA JUAJ
KUJDESUNI PER TE

- poezi nga Sara Sara


- Poezia u dërgua nga Sara -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  95