Më mbaj mend (për 1 muaj)

Saranda - Kenge Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  8

Kerkova
kerkova vargje per kenge
kerkova
Pyeta njerezin anembane
pyeta
Moter thane
ne gurbet iku jeta se kuptuam
Sa u humben
iken vall
I mos jane ne vend te huaj

Refrain :
O kurbet
o kurbet
Një jetë të tërë
posht’ e përpjetë
Kurbetlli mbeti
emri
Dhe kur vimë
edhe kur vemi

Edhe pak prokopi I pasuri ama c’pasuri
Se gezoji
nje here ne vit per dy dite ne shqiperi
Ah edhe pak prokopi I pasuri ama c’pasuri
Se gezoji nje here ne vite per dy dite ne shqiperi

Refrain :
O kurbet o
kurbet
Një jetë të tërë
posht’ e përpjetë
Kurbetlli mbeti
emri
Dhe kur vimë
edhe kur vemi

Dhe me luge
dhe me lug floriri le te hash nje jete
Epo gurbeti
Gurbeti vellezer ngelet prap gurbet

Refrain :
O kurbet o
kurbet
Një jetë të tërë
posht’ e përpjetë
Kurbetlli mbeti
emri
Dhe kur vimë
edhe kur vemi


Ky tekst u dërgua nga  KineskeSaranda
Publikimi: 12/04/2013


Saranda - Kenge Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Gurbeti".
3. Video është e këngës "Kenge Gurbeti", por nuk këndohet nga Saranda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Saranda:


Komente 0