Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sazan Papraniku
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 9 Tetor 1959
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♎ Peshorja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  4

Sazan Papraniku është poet. Autor i përmbëledhjes poetike të tij, në vitin 2009, të titulluar "Koha në tokën e djegur". Ka kryer fakultetin e biologjisë në Prishtinë. Është i martuar dhe ka tre fëmijë. Punon si profesor në Gjimnazin e Dibrës.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist