Më mbaj mend (për 1 muaj)

Tema: Poezi Trimërie


Bajram Curri

Burrë i rrallë Dukagjini
Mbi tokë e shpellë luftoi
Deri sa i doli xhani
Dragobisë iu ngrit nami.
I gjakosur me Osmanli e shkini
Për tokën e shtrenjtë- Shqipëri.
Lahu dheun me gjak e u bë fli

Me heqë tradhtinë
Për të çfarosur robërinë
Ndërroi jetën me vdekjen
Për Kombin dhe Lirinë.

- poezi nga Sazan Papraniku


- U dërgua nga arsimdiber -
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet