Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haj Medet

Kur heshtin MUMIET
Djajt krekosen
Lindin mëdyshjet
Sharlatanët ngjallen.

Mumiet të fusin sherrin dhe tmerrin
Djajt të rrëzojnë shtëpinë me themel
Sharlatanët dehen në hipnozë...
Haj me det e haj me det...
Qysh na gjet
Si njëri ashtu dhe tjetri
Futen,lidhen me një thes
Me fundërrina drejt Ferrit.
Kjo botë do të vdes.

- Poezi nga Sazan Papraniku


- U dërgua nga arsimdiber -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim