Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Bleta

Bletë punëtore
Për Ty s'ka "NDAL"
Blerinave lulet i gjurmon
Nektarin prore e grumbullon.
Fusha,kodra e male përshkove
Luleve shëndet u dhurove
Dhe pa u lodhur
Mjaltën në kasolle dërgove.
U përfole nëpër përralla
Në fabula u shkruajte
Në vjersha reshta radhite
Bletë si s'u mërzite

- poezi nga Sazan Papraniku


- Poezia u dërgua nga arsimdiber -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet