A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Selma Bekteshi - Eselamu-Alejke


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  86

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/02/2014

2014-02-05T18:35:07Rrugen time me lot lava,
Emrin tend kur zura n'gojë,
Driten tënde per her t'parë pava
Zemra fort filloj te te doja
Sa degjoj per ty o Muhhammed.

Esselamu Alejke Ja, Ja Resulallah
Esselamu Alejke Habibi, Ja Nabi Allah
Esselamu Alejke Ja, Ja Resulallah
Esselamu Alejke Habibi, Ja Nabi Allah
Ja Resulallah.

Balli puthi plot mall sexhden,
Gjurmët e tua un po kerkoj,
Vdekja e ëmbël se c'mu ba,
Vec një her n'Xhennet me t'pa,
Vetëm ty o Muhammed.

Esselamu Alejke Ja, Ja Resulallah
Esselamu Alejke Habibi, Ja Nabi Allah
Esselamu Alejke Ja, Ja Resulallah
Esselamu Alejke Habibi, Ja Nabi Allah
Ja Resulallah.

(2x)
O tayba your breeze is so blessed,
Indeed it brought life back to my spirit,
I leave my heart with my beloved,
Sending blessings on Muhammed.

Esselamu Alejke Ja, Ja Resulallah
Esselamu Alejke Habibi, Ja Nabi Allah
Esselamu Alejke Ja, Ja Resulallah
Esselamu Alejke Habibi, Ja Nabi Allah
Ja Resulallah.


Lyrics submited by Elma Ademi   Tonnidase-Cards (1)

U krijua nga Alisa Tushi 2019-04-26 19:21:41
Rrugen time me lot e lava
Emrin tend kur zura n'goje
Driten tende per her t'par pava
Zemra filloj fort te te doje
Sa deghoj per ty o Muhamed
Esselamu Alejke ja Resulallah

Add an e-Card

STORY


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019