TEKSTESHQIP
Shakira
No
Flag SpanjishtSpanjisht
No, no intentes disculparte
No juegues a insistir
Las excusas ya existían antes de ti

No, no me mires como antes
No hables en plural
La retórica es tu arma más letal

Voy a pedirte que no vuelvas más
Siento que me dueles todavía aquí,
Adentro

Y que a tu edad sepas bien lo que es
Romperle el corazón a alguien así

No se puede vivir con tanto veneno,
La esperanza que me da tu amor
No me la dió más nadie,
Te juro, no miento

No se puede vivir con tanto veneno
No se puede dedicar el alma
A acumular intentos
Pesa más la rabia que el cemento

Espero que no esperes que te espere,
Después de mis 26
La paciencia se me ha ido hasta los pies

Y voy deshojando margaritas
Y mirando sin mirar,
Para ver si así te irritas y te vas

Voy a pedirte que no vuelvas más
Siento que me dueles todavía aquí,
Adentro

Y que a tu edad sepas bien lo que es
Romperle el corazón a alguien así

No se puede vivir con tanto veneno
La esperanza que me dió tu amor
No me la dió más nadie
Ya juro, no miento

No se puede morir con tanto veneno
No se puede dedicar el alma
A acumular intentos
Pesa más la rabia que el cemento

No se puede vivir con tanto veneno

No se puede vivir con tanto veneno

No

No
Jo
Flag ShqipShqip
Jo, mos u perpiq te kerkosh ndjese
mos luaj te insistosh
justifikimet egzituar para teje

Jo, mos me shiko si me pare
mos fol ne shumes
retorika eshte arma juaj me vdekjeprurese

Do te te kerkoj qe te mos kthehesh me
ndjej qe me dhemb ende ketu
brenda
dhe ne moshen tende e din mire se cfare eshte
te ia thyesh zemren dikujt keshtu..

Jo nuk mundem t'jetoj me kaq shume helm
shpresa qe ma e dha dashuria yte nuk me dha askush
te betohem ,nuk po genjej..
Jo nuk mundem t'jetoj me kaq vrer
jo nuk mundem t'i perkushtohem shpirtit
te grumbullojme perpjekjet
edhe per zemrerimin qe te kam

shpreson se nuk pret qe te pres
pasi mbusha 26
durimi me ka shkruar deri ne kembe

dhe shkoj duke keputur trendafila
dhe te shikoj pa shikuar
qe te shoh nese keshtu dorezohesh dhe
shkon

do te te lutem qe te mos kthehesh me
ndjej qe me dhemb ende ketu
brenda
dhe ne moshen tende e din mire se cfare eshte
te thyesh zemren dikujt ashtu


Jo nuk mundem t'jetoj me kaq shume helm
shpresa qe ma e dha dashuria yte nuk me dha askush
te betohem ,nuk po genjej..
jo nuk mundesh te vdesesh me kaq vrer
nuk mundesh te i perkushtohesh zemres
te kontrollosh perpjekjet
edhe per zemerimin qe te kam

jo nuk mund te jetoj me kaq vrer
jo nuk mund te jetoj me kaq helm
Jo
Jo