Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shaqir Cërvadiku - E Mir Dhe Keqi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mir Dhe Keqi".
3. Video është e këngës "E Mir Dhe Keqi", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - E Mir Dhe Keqi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

19/06/2012

2012-06-19T19:22:19+00:00Ooo u lum t'nat lum per kta burra
Gjithmon punt na shkojn me tura
Per burrni ni kang te nreq
Her dol mir Her dol keq
Aj qe esht burr ma e miri
Aj ban drita si kur Qiri
Aj qe esht burr ma e keqi
Aj thot esht ma e zi se Dreqi
Aj qe esht mendje e holl
Me ni sy ooh po she boll ee
Aj qe shpesh livdohet vet
Ati pushka si kerset
Dikush n'jet punon me me hater
E e merr m'qaf 24
Burri e mir qe esht provue
Din mas miri met msue
Burri e keq nuk e lodh trunin
Por e lodh krejt katunin
Burri trim nuk e lon Bishtin
Por e lon ooh vetum Gishtin
Oh aj burr qe s'don me nin
Nuk i shkon n'kot ati
Burri mir per t'kryet venit
Burri keq kolybe t'qenit
Burri e heshem dok me pa
Kurr mos pash pun me ta
Burri e mir punon per me pas
E e keqi kqyre me rras
Njeri hajn kur nis met msue
Mshelli dyrt oh pa u terrue
Gjith t'mirin e lup detyra
Se ati nuk i shkon ftyra
Aj qe n'veper esht tradhtar
Ik prej ti sa ma par
Burri e mir per dhe e vend
Histori ka me permend
Me ta dit emrin qysh Thirresh
Kallxo burr oh me qa Mirresh


Ky tekst u dërgua nga  Benni
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet