Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku - Dasma N'mergim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma N'mergim".
3. Video është e këngës "Dasma N'mergim", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - Dasma N'mergim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Unë Jetoj Për Ata Sy"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Nji ftes erdhi nga nji mik e
Per nji dasem ne mergim e
Gezim e lot e kang e valle
N'mergim nis dasma shqiptare

Dhandrri i bukur me flok t'dredhun
Nusja shqipe me shtat t'hedhun
Ne mergim jan rrit me vite
Rrujten nderin dhe traditen x2

Ref...
O jehon kanga don me u shky tupani
Vallzojn mes dasmorve nusja edhe dhandrri
O hidhet vallja me flamur ne dor
O bohet dasem si me kan n'Kosov

Bohet dasem si me kan n'Kosov

Jan mbledh sonte miq e shok e
Shqipet bashk ne qiell e n'tok e
Gzim i madh s'matet me ar e
Po martohen dy shqiptar e

Pikon loti n'sy t'familjes
Vijn urimet prej vendlindjes
Urojn çiftit jet te mbar
S'kishin mujt n'dasem me ardh x2

Ref...
O jehon kanga don me u shky tupani
Vallzojn mes dasmorve nusja edhe dhandrri
O hidhet vallja me flamur ne dor
O bohet dasem si me kan n'Kosov

Bohet dasem si me kan n'Kosov

...

Ref...
O jehon kanga don me u shky tupani
Vallzojn mes dasmorve nusja edhe dhandrri
O hidhet vallja me flamur ne dor
O bohet dasem si me kan n'Kosov

Bohet dasem si me kan n'Kosov


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet