Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cërvadiku - Djali I Lagjes

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Djali I Lagjes".
3. Video është e këngës "Djali I Lagjes", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cërvadiku - Djali I Lagjes  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"Unë Jetoj Për Ata Sy"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2006

2006-11-30T23:00:00+00:00Po shkon dita
Po vjen nata
Gjumin tim moj ma ke ndjell

Prej at dit qe
M'shkele synin
Pik ne zemer me ke mbet

Vjen mengjesi
Tuj te prit
Mbyll dritaren ke harrue

Xhamin e dritares sate
Une mram ta kam cakrrue

Ref...x2
Une djali i lagjes sate
Jam ne vite t'beqaris
Du t'boj nuse me duvak
Moj princesha e bukuris

Ja kam marr
Penen poetit
Fjal dashnie ty me t'shkru

Ja kam marr
Zanin bylbylit
Kang dashnie ty me t'knu

N'bahçe t'babes
Rri e prese
Ne shpi hajrin kush s'ma pa

Shpirtit m'i ke dhan termete
S'mund t'i ndaj diten me nat

Ref...x2
Une djali i lagjes sate
Jam ne vite t'beqaris
Du t'boj nuse me duvak
Moj princesha e bukuris

...

Ref...x2
Une djali i lagjes sate
Jam ne vite t'beqaris
Du t'boj nuse me duvak
Moj princesha e bukuris


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet