Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Ditëlindja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  37

Shume urime shume gezime
per shume vite
sikur rrezja me agime
t'uron zemra ime.
Sod eshte dita jote
dita e kesaj bote
ZOTI te bekoft
paq shendet per mot
shpirtin plot si dete
e i befsh 100 vjeqe
i befsh 100 vjeqe.

REF.:
hajde gotat ti cakrrojme
per ditlindje te festojm te festojm..
hajde vallen ta vallezojme
zemrat tona ti gezojm
ti gezojm...

Shume urime shume gezime
per shume vite
sikur rrezja emagime
uron zemra ime...

drita shkelqejn bukur
per qastin e lumtur
qofsh me jete e fat
lumturi te gjate...
shpirtin plot si dete
e i befsh 100 vjeqe
i befsh 100 vjeqe.

REF. 2x:
hajde gotat ti cakrrojme
per ditlindje te festojm te festojm..
hajde vallen ta vallezojme
zemrat tona ti gezojm
ti gezojm...


Ky tekst u dërgua nga Majlinda-linda

Shaqir Cërvadiku - Ditëlindja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditëlindja".
3. Video është e këngës "Ditëlindja", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 1