Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Këngë Për Bajram Currin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

kersiti pushka, kersiti pushka
ushtojke mali amanaman, dilni kush u vra
ushtojke mali amanaman, dilni kush u vra

bajram curri o i rije, bajram curri o i rije
lufton n‘bor e n‘shi amanaman, vetem per liri
lufton n‘bor e n‘shi amanaman, vetem per shqipni

bajram curri o i holle, bajram curri o i holle
manxerren n‘dor amanaman, lufton per kosov
manxerren n‘dor amanaman, lufton per kosov

bajram curri plake, bajram curri plake
mjekrra po i pik gjak amanaman, lufton per vatan
teshat plot me gjak amanaman, vetem per vatan

moj kosova nane, moj kosova nane
djali po t‘thrret bag amanaman, bag nuk ka dynja
djali po t‘thrret bag amanaman, per liri jasht pra


Ky tekst u dërgua nga Anonym

Shaqir Cërvadiku - Këngë Për Bajram Currin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Bajram Currin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Bajram Currin", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 0