Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shaqir Cërvadiku - Moj E Mira E Domosdoshme  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

25/09/2015

2015-09-25T13:11:31+00:00Kur te pash per te paren here
thashe se dimri mu ba vere
u fejova, u gezova
u martova, e fluturova
Mu duk vehtja si ne xhehnet
ti mbretereshe e vet si mbret
por kjo ishte e perkohshme
moj e miraaaa
moj e mira e domosdoshme

Kur na lindi fmija i par
shndriti gjini familjar
Leu i dyti e i treti
nisen hallet dhe sikleti
Dashurine e mloj rutina
shkojme me flejt por shpina shpina
lumturia e perkohshme
moj e keqja
moj e keqja e domosdoshme

Sa ma shume po rriten femijet
aq ma larg naj vejne kufijte
babes nise e i merret ana
fmijt anojn anej kah nana
Burri grune sduhet braktise
ndonese ne jete fort e besdise
sjell pleqnine e parakohshme
moj e keqja
moj e keqja e domosdoshme

Ec te plaku moj nafake
se gjithnje vjen tuj u plake
tash ma shume duhet me u dashte
se na nxjerrin me shkop jashte
Kur ti kapi femijet maraku
plaka e ka vendin te plaku
se kjo jete asht e perkohshme
banmu e mira
bonmu e mira e domosdoshme


Ky tekst u dërgua nga Lena Fejza
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet