Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - More Pëllumb Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Mor pëllumb i bukur o
Ç'faj të kan bylbylat o
Kam nji hall s'mund ta them
Nji vash zemrën ma rrëmben

Un kët vash e pres kah era
Syni i saj si shtat pranvera

Pse mor pëllumb rrin n'mërzi
Vetëm ti s'ke ra n'dashni
Blej unaz vashës o
Ndoshta ja merr zemrën o

Do t'i bleje or e unaze
Do t'a veshi n'fustan t'bardh e

Dil o pëllumb tek aj lum
Ku ka zogj e lule shum
Atje rrin vashat o
Flak u ndezen zemrat o

Se atje vasha po t'pret e
Ti ka fal dy syt e zez e x2


Ky tekst u dërgua nga Brillianceeagle   arsimdiber

Shaqir Cërvadiku - More Pëllumb
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "More Pëllumb".
3. Video është e këngës "More Pëllumb", por nuk këndohet nga Shaqir Cërvadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:


Komente 1