Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Shaqir Cërvadiku - Nusja E Trimit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

29/05/2013

2013-05-29T14:04:28

Këngë e albumit:

"Mjalti I Jetes"
Diten e qlirimit rash te udh e vjeter o hee
ta festoj lirine si qdo nuse tjeter o hee
i shikoja trimat, binin nperqafime
prisja kur ta shohee dhe un zemren time
kur tja shoh shamine qe ja pata dhane
prisja nmaje tpushkes ajo ti valoje

te prita shum kohe, si nuse ni trimi
qe te shoh me shoke diten e qlirimit
athu pritjes time i paska ardh fundi,
se ni lot i rande zemren seq ma zuri

nisa po i pys trimat per dashnin e humbur ohe
sikur shoqet tjera, tjem dhe un e lumtur ohee
po ksaj pytes sime, pergjigje si gjeta , se shum
trima u … kurr sju ndal buzqeshja

pash se i nisi loti, nfaqe tja laj gjakun,
mu afrun e ndore, dhe ma dhan bajrakun

te prita shum kohe, si nuse ni trimi
qe te shoh me shoke diten e qlirimit
athu pritjes time i paska ardh fundi,
se ni lot i rand zemren seq ma zuri

shamin e qendisur, qe ja pata dhane ohee
ma kish que mas trimash, e shkrume me gjake ohe
dora ju kish ndare, vetem me dy fjale,
nuk kishte pas kohee jo ma shum me thane
smujta me majt besen, qe te kthehem nshpie
ja majta kosoves ja gzova lirine

te prita shum kohe, si nuse ni trimi
qe te shoh me shoke diten e qlirimit
athu pritjes time i paska ardh fundi,
se ni lot i rand zemren seq ma zuri


Ky tekst u dërgua nga Besa B.
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet