Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Shaqir Cërvadiku - N'grykë Të Kaçanikut


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/07/2013

2013-07-27T21:27:38


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "N'grykë Të Kaçanikut" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shqipe Kastrati. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

N'Gryke te Kacanikut,c'po kercasin topat
Po luftojne Shqipetaret,po lufton Kosova
Trima po na vijne,hej nga Dibra e Tetova
Trima po na bjen,kjo Presheva e Kumanova
E shume Burra t'Malit,aty kur na erdhen
N'ball me Bajram Currin e Idriz Seferin ..

Gryken e Kacanikut,c'na e kane rrethue
po thertet Sulltani o kuku per mue
se ktij Dergut Pashes fort mju ka ngermue
anemban Kosoven krejt me ma rrenue
sojin e Arnautve krejt me ma farue
at Bajram Gjakoven gjall me ma dorzue..

Dhe Idriz Seferi para ju ka dale
ku jeni o Burra ,Bajram Curr bre vllae
se ktij Dergut Pashes une du me i kallxue
Ne jemi Shqiptare e s'jemi Arrnaute
Anemban ka jemi te gjithe ne kam jem cue
per Kosoven Trime kemi me luftu ee..Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...