Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Tungjatjeta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Bilbilat E Lirise"

Komente

Asnjë Koment

26/09/2015

2015-09-26T08:50:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tungjatjeta" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dredha - Tungjatjeta

...................................................................
I urt a beson i urt si melaqe
Kur ti pi ilaqet i harroj krejt telashet
Ulna me pushu masnej kshyri qa po ndodh
Gjysa botes pa kontrroll a thu qa ka me ndodh
A thu a osht e sakt Kur thojn qe kurr sosht von
Une u tesha me kto fjal Me premtime na kan lodh
Ska haver qe ska problem Haver a po ta rrok
Une e di qe ty pot dhem Kur pot shoh tu shem me tok
Ti ki qef mi pa mir Po kejt keq po ta kthejn
A ka ni jet ma t'mirAthu a do ta gjejm
Je munu mu bo real Po per pak shkove si n'rrush
A ka ma shtir se me thirr e mos met ni kerkush
E ke gjet veten nkurth e tash kshyr mu shperla
Mu terhjek prej tkqijav se me gjak dojn me tla
Nuk ka vend ku munesh me hi veq mu qetsu
Se hija me t'kqija pom doket qe na ka mlu
...................................................................

Ref:2x
...................................................................
Tungjatjeta mir se t'gjeta
Mire se vjen te Shqipet e Verrteta
...................................................................

Nexhat Suma - Tungjatjeta

Nga fjalori i gjuhes nane
zgjodha fjalen tungjatjeta
tju them njerezve ane e mbane
me te mire urim nuk gjeta } 2 here
ohej...
Tungjatjeta tungjatjeta te gjithe sonte i pershendes
te kjo bese shqipetare e gjeta
fjalen qe miqesira ndez}2 here
Tungjatjeta njeri vëlla
dhe ti moter kudo qe je
te kjo fjale zemer e za
fisnikëri shqipetare e pata }2 here
ohej...
tungjatje a tungjatjeta te gjithe sonte i pershendes
te kjo bese shqiptare e gjeta flaen qe miqeira ndez } 2 here
Tungjatjeta ! Tungjatjeta...
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet