Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Bjen Tupani I Tetoves  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"E Baj Dasmen Ne Vendin Tim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00Bien tupanat e Tetoves
Bijne e dridhin gjithe shtepine
Gjithe shtepine

Hajde coc t'ja nisim lojes
T'ja shtojme dasmes bukurine
Hajde djal t'ja nisim lojes
T'ja shtojme dasmes bukurine

Ref...
Bien tupanat e Tetoves
Ti çojme peshe lisat e malit
Une pa ty s'ja nisi lojes
Ku te kam lulja e malit

Une pa ty s'ja nisi lojes
Ku te kam lulja e malit

Bukuri ka sot shtepia
Kur une afer te kam ty
Te kam ty

Na qesh zemra dhe fytyra
Kur na shohin kaq ne gezim x2

Ref...
Bien tupanat e Tetoves
Ti çojme peshe lisat e malit
Une pa ty s'ja nisi lojes
Ku te kam lulja e malit

Une pa ty s'ja nisi lojes
Ku te kam lulja e malit

...


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet