Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Shaqir Cërvadiku - Drenica Ime  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/04/2013

2013-04-18T16:58:11

Këngë e albumit:

"Tradite Folklorin"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Drenica Ime" kënduar nga Shaqir Cërvadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cërvadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Violeta Kukaj Retkoceri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

*Bislim Muçaj:
Kush mendon të luaj me nderën shqiptare,
Do t’a ham’ me dham’, do t’a bajm’ batare,
Kshtu amanet na e la i pari,
Me faqe t’bardh’ gjithmon ka vdek shqiptari.

*Violetë Kukaj:
O Drenica ime, hapja kullës derën,
Se po vjen liria, bashk’ me pranverën, hej,

Tok’ e Dugagjinit, jo nuk bahesh tjetër,
Se del buka e re, prap’ nga maxhja vjetër, hej,

Kam dhe pak barot, sa me djeg Ballkanin,
Prap’ të shtat’ krajlit’, kan’ me ma ni zanin, hej,

Se un’ jam Kosova, që e kam adet,
More nga nji pash’, o me myt përvjet, hej,

O-O-O-O-O-O… Drenica ime, hej,
O-O-O-O-O-O… Hapja kullës derën, hej,
Me vështrim përpjet’, po i pres rrufet’,
Jetën e kam vdekje, vdekjen e kam jet’, o hej,
Se un’ jam Kosova, që nga plumbi s’vdes,
Se Shqipni m’tha Zoti, dhe Shqipni do t’mbes, o hej.

M’u afro o bir, e ma shuj kët’ mall,
Veç njiher’ t’a puth, at’ shqipe në ball, o hej,

Veç ta shoh lirin’, n’ata syt’ e tu,
Dhe t’uroj me zemër, Zoti qoft’ me ju, o hej,

Kurr’ ma mir’ o bir, se sot nuk je dukur,
Me kto tesha t’reja, po m’dukesh ma i bukur, hej,

Me gur’ të ksaj toke, kuvendon shqiponja,
Histori po shkruhet, vetëm me tri shkronja, o hej,

O-O-O-O-O-O… Drenica ime, hej,
O-O-O-O-O-O… Hapja kullës derën, hej,
Me kushtrim përpjet’, po i pres rrufet’,
Jetën e kam vdekje, vdekjen e kam jet’, o hej,
Se un’ jam Kosova, që nga plumbi s’vdes,
Se Shqipni m’tha Zoti, e Shqipni do t’mbes, o hej.Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet