Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shaqir Cervadiku - Nje Pik Loti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Pik Loti".
3. Video është e këngës "Nje Pik Loti", por nuk këndohet nga Shaqir Cervadiku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shaqir Cervadiku - Nje Pik Loti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

29/04/2013

2013-04-29T07:58:35+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nje Pik Loti" kënduar nga Shaqir Cervadiku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shaqir Cervadiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mergim Mjeku. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Qdo mengjes kur djelli lshon,
dua shpirtin te me ngroh,
ti e vrave endrren time
flak i dhe, dhe zemres sime,
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet,
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet.

REF: 3 here
Ti gjithmon je nje pik loti,
engjull nate kush te solli,
n dimbje t mija ti u trete,
je nje ylll qe flen ne dete,
n der ti mbete....

Me mungon si nates hana,
qajë veten me dhemb zemra,
ti e vrave endrren time
flak i dhe dhe zemres sime.
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet
shpresa ime e par qe mbytet thell ne zemren tende zhytet

Ref: 3 here
Ti gjithmon je nje pik loti,
engjull nate kush te solli,
n dimbje t mija ti u trete,
je nje ylll qe flen ne dete,
n der ti mbete....Më Shumë Këngë Nga Shaqir Cërvadiku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet