Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shkelqim Kola - Ditari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditari".
3. Video është e këngës "Ditari", por nuk këndohet nga Shkelqim Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkelqim Kola - Ditari  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Ditari"

Komente

Asnjë Koment

12/06/2007

2007-06-12T22:51:19+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ditari" kënduar nga Shkelqim Kola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Elvana Sadriu - Ditari

Ne ditarin fundi shkruhet
Edhe shpresa jon e fundit shuhet
Te kam dasht ne zot bej be
Ti as me dasht nuk me le

Reff
Si kam perfundu a po me sheh tani
ne qfar me ke shendrru a thu me njeh tani
Te uurrej mallkoj te qaj ty
Sa her flas per ty pse nuk me le
hapsire per nje fjale te mire

Qdo kujtim me dhembje i veshur
ne asnje fotografi sjam e buzeqeshur
Te kam dasht te gjith e din
Sme le ta gzoj as dashurin

REFF X2
Si kam perfundu a po me sheh tani
ne qfar me ke shendrru a thu me njeh tani
Te uurrej mallkoj te qaj ty
Sa her flas per ty pse nuk me le
hapsire per nje fjale te mire

Redon Makashi - Ditari

Unë nisa të mendoj,jetën të shfletoj
Me mall rininë e humbur,të kujtoj
Librat e fëmijërisë,vetëm po lexoj
Në ëndrra pa fund,mes tyre jetoj

Aty ndodhem unë,e gjithë kjo jetë
Më duket si në përrallat,një mijë e një netë
Jeta të lëkund,sido që të jetë
Prapë them është e bukur shumë

(Refreni,2 herë)
Dhe zemra ime copë-copë,u tret në gjoksin tim
Prandaj ju them,jetoni rininë
Sepse ajo njëherë vjen dhe vetëm një herë shkon
Në moshë të thyer,veç atë kujton

Unë nisa të mendoj,jetën të shfletoj
Me mall rininë e humbur,të kujtoj

Aty ndodhem unë,e gjithë kjo jetë
Më duket si në përrallat,një mijë e një netë
Jeta të lëkund,sido që të jetë
Prapë them është e bukur shumë

Refreni

Sa mall ka mbetur nga ajo kohë kujtoj me nostalgji
Mes lotësh prek ditarin tim
Thënia e famshme më vjen ndër mend
Të jesh,a të mos jesh
Ajo moshë me nuk vjen

Dhe zemra ime copë-copë,u tret
Prandaj ju them,jetoni rininë

Refreni,2 herë

Në moshë të thyer veç atë kujton (2 herë)

Mariza Ikonomi - Ditari

Fjalet kan mbaruar tani
Fajin kush e pati se di ...
mbi një ditar do të gjej ngushëllim
Kthehem disa faqe me parë
I lexoj me lot e habi
të lumtur kur ishim bashkë un e ti
Po më duket si një përrall
Fëmija që e lexoj
dua me ty ate flet ti jetoj
ti më paske dashur pa fund
Une që e kuptova tani
ditari qan i mungon ti
do të nisem të kerkoj
do të gjej pa ty nuk jetoj
për gjithë jeten të tregoj sa të dua
ti më beso...

Do të ndal lot në sy
Do të dua ty vetëm ty
për gjith jetën do tregoj je ti vetëm ti
Me beso ..!!

Fjalet kan mbaruar tani
Fajin kush e pati se di ...
mbi një ditar do të gjej ngushëllim
Kthehem disa faqe me parë
I lexoj me lot e habi
të lumtur kur ishim bashkë un e ti
Po më duket si një përrall
Fëmija që e lexoj
dua me ty ate flet ti jetoj
ti më paske dashur pa fund
Une që e kuptova tani
ditari qan i mungon ti
do të nisem të kerkoj
do të gjej pa ty nuk jetoj
për gjithë jeten të tregoj sa të dua
ti më beso...

Do të ndal lot në sy
Do të dua ty vetëm ty
për gjith jetën do kuptoj je ti vetëm ti
Më besooooooooooo ..!!

Më Besoooooo
Më Beso

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shkelqim Kola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë