Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Shkelqim Kola - Vajza Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Ime".
3. Video është e këngës "Vajza Ime", por nuk këndohet nga Shkelqim Kola.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shkelqim Kola - Vajza Ime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Dashuria S'eshte Shetitje"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajza Ime" kënduar nga Shkelqim Kola.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Naxhie Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Vajza ime rreze drite
Ti princeshe e bukurise
Ç'po troket ne zemren tande
Stine e re e dashurise

Cilin djal fat do ta kesh
Cili djale fat do te kete ty
Kur dy zemra i ndan largesia
I bashkon nje dashuri

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise

Vjen nje dite ti merr me vete
Ere prinderore dhe kujtime
Ku fillon tjeter udhe jete
Plot me andrra vajza ime

Jeta vjen halle e brenga
Jeta ka plot mrekulli
Si nje lule ruhet zemra
Me guxim me dashuri

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashurise

...

Ref...x2
Vajza ime yll nder yje
Neper qiellin e yllesise
Fat nje fat te te ndrit ne jete
Veç ai fat i dashuriseMë Shumë Këngë Nga Shkelqim Kola:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë